Co s tím?

Hon na voliče před volbami do Bruselu vrcholí. Ne, nemusíte chodit k volbám. Ten systém je nastavený tak, aby lidi, kteří jsou pěstováni na daně, uvrhl do apatie. Tak, že o něco jde pouze čerpačům dotací a výhod. Těm, kteří vymýšlejí, jak vás ještě lépe „usměrnit“. Abyste mohli říkat jen to, co se sluší, abyste nehleděli na to, co vás přebujelý stát a přebujelá EU stojí. Stojí vás totiž vaši prosperitu, mohli byste se mít mnohem lépe. Protože vy sami víte nejlépe, co je pro vás dobré, vy sami víte nejlépe, jak utratit své peníze, když vám je stát nechá v peněžence.

Přesto má smysl jít k volbám. A volit ty, kteří vám chtějí vrátit možnost rozhodovat zase co nejvíce o sobě a svých penězích.

Možná jsem vás oslovil svými „sliby“. Ti inteligentnější pochopili, jak své „sliby“ myslím. Na co chci upozornit.

  • Že k prosperitě nevedou řeči a administrativní příkazy, ale práce a sebevědomí lidí, kteří se svojí prací dokážou dobře uživit a stát je nechá si vydělat.
  • Že k prosperitě vede střídmost ve vydávání regulací, které regulují to nejnutnější.
  • Že k prosperitě nevedou nesmysly, kterými jsme čím dál více zavaleni.
  • Že stát má nechat lidi na pokoji, aby mohli žít, podnikat a pracovat v klidu.
  • Že k prosperitě vedou co nejnižší daně a co nejnižší přerozdělování od aktivních a chytrých k líným a hloupým.
  • Že stát nemá co šmírovat své občany.
  • Že bezpečnost zajistí hlavně sebevědomí lidí, kteří se chtějí a mohou bránit….

Lze systém změnit?

Ne, v Evropském parlamentu neudělá nikdo díru do světa. Těch, kteří jsou uplaceni systémem tak, aby jej podporovali, je příliš. Na druhou stranu – jedině politicky lze systém změnit. Tím, že v orgánech bude co nejvíce lidí, kteří chtějí vládu nad vašimi záležitostmi a penězi vrátit vám. Snížit daně. Zrušit maximum regulací a nesmyslů, které otravují život.

Co mohu slíbit?

Pokud budu zvolen, slibuji,

  • že budu aktivně pracovat ve výborech a budu vystupovat v duchu svých názorů.
  • Že budu své názory prosazovat ve vyjednávání mezi Komisí, Radou a Parlamentem.
  • Že zorganizuji systém sběru podpisů pod tzv. Evropské občanské iniciativy, jedinou metodu, jak názory lidí donést ke Komisi, jedinému orgánu, který má v EU reálnou šanci něco změnit.

Pivo bez DPH a spotřební daně

A nezapomenu ani na voliče. Pokud budu zvolen, každý měsíc bude vámi, voliči, vybrána jedna hospoda či restaurace, kde z poslaneckých peněz zadotuji pivo tak, aby se prodávalo bez DPH a spotřební daně. Abyste viděli, jak by šlo žít, nebýt nenasytného státu. A budu tam i já nebo můj asistent, který bude zjišťovat, co vás trápí a co pro vás mohu z titulu europoslance udělat.

Vím, není toho mnoho. Víc dělat nelze a kdo vám slibuje cokoliv nad to, nemluví pravdu. Ale i to málo jsou konkrétní věci, za kterými si stojím.Je to na vás. Prosím vás o investici. Investici patnácti minut vašeho času, kdy půjdete k volbám a dáte svůj hlas Svobodným a mně. Protože my jsme na vaší straně. A pokud budu zvolen, jakoby jste v Bruselu seděli i vy.


Děkuji!


Roman Kříž